Aleksandra Morawska

Instruktor

Pasja i Zamiłowanie do Spotu.

Aleksandra Morawska  urodzona w Oslo Polka, o szerokim podłożu tanecznym, licencjonowana instruktorka rekreacji ruchowej. W swoim wachlarzu tanecznych doświadczeń może wymienić: modern dance, taniec orientalny, new style, taniec renesansowy, jackson style, krump, oldschool, dancehall, house, locking, popping. Od lat prowadzi zajęcia sportowo-rekreacyjne z młodzieżą w Sopocie. Jako wieloletnia medalistka i laureatka przeróżnych występów scenicznych, przekazuje wiedzę zawodniczkom przygotowujących się do startów w zawodach sylwetkowych. Smak orientu po raz pierwszy doznała mając 5 lat zamieszkując Iran. Już w tym wieku nabierała podstaw techniki tańca brzucha i oglądała występy Irańskich tancerek.

Aleksandra przebywając w Lądku Zdroju, spełniała się jako aktorka na dolnośląskich deskach teatralnych. Odgrywała główne role w spektaklach mówionych, pantomimicznych i lalkarskich reżyserowanych przez Paulinę Bagińską, Pawła Pawlika i Michała Dawidowicza. Dawała

pokazy z ogniem i tworzyła rekwizyty do spektakli. Wspólnie z reżyserem Michałem Dawidowiczem stworzyli solową etiudę pantomimiczną, która otrzymała nagrodę I miejsca za krótką formę teatralną w 2010 r.

Aleksandra w Lądku również tańczyła  w zespole tańca orientalnego „Damascus” założoną przez niezwykle utalentowaną tancerkę Dezire, wraz z którym prezentowała niezliczoną ilość występów na imprezach okolicznościowych. Z zespołem wygrała: 

– I miejsce na Festiwalu Młodych Talentów Ziemi Kłodzkiej w kategorii taniec oraz Puchar Burmistrza Lądka Zdroju, 2009r.

– I miejsce dla Damascus w Świdnicy, 2010 r. 

 W latach  2009, 2010, 2011 występowała na Międzynarodowym Lądeckim Lecie Baletowym, na którym szkoliła się z przeróżnych stylów tańca z instruktorami z całego świata.

W roku 2011 ukończyła roczny kurs taneczny w Laboratorium Tańca u Anny Nowak.

 W Gdańsku Aleksandra należała do zespołu tańca nowoczesnego „Blitz” prowadzoną przez wybitną pedagog Agnieszkę Humięcką. W roku 2013 wraz z zespolem osiągnęła:

– II miejsce na XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Chojnicach;

– Złote Jodła Kielce; – GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca w Kwakowie;

– I miejsce na X Turnieju Formacji Tanecznych w Bolszewie;

– III miejsce na Ogólnopolskich konfrontacjach tanecznych w Elblągu;

– II miejsce na Ogólnopolkim Festiwalu Tańca Nowoczenego w Łebie.

Natomiast w 2014 roku:

– III miejsce podczas Ogólnopolskich Konfrontacji tanecznych Elbląg;

– I miejsce na VII Festiwalu Tańca w Lęborku;

– I miejsce na Ogólnopolskim Festivalu Form Tanecznych DANCE GROUP w Gdańsku;

– II miejsce na XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łebie.

W między czasie Aleksandra korzystała z warsztatu tanecznego wspaniałego Jacka Suchińskiego i Adriana Lipińskiego. 

 W latach 2014 – 2016 brała czynny udział w zawodach Kulturystyki i Fitness w federacji IFBB pod okiem Mistrza Świata i Europy Henryka Hryszkiewicza. Do głównych osiągnięć w tej dyscyplinie Aleksandra wymienia:

– III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kul. I Fitness w kat. Wszechkategoria, Wrocław 2015 r.;

– II Miejsce na Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness, Słupsk 2015 r.;

– I Miejsce na Europejskich Pokazach Kulturystycznych w kat. Bikini Fitness Kobiet, Sopot 2016 r.

W roku 2016 Aleksandra Morawska dostając się do ścisłego Finału Miss Polski za sprawą swojego doświadczenia tanecznego i społecznego, przewodniczyła wśród finalistek podczas przygotowania do występu telewizyjnego na kanale telewizji POLSAT.  Za wsparcie i pomoc dziewczyny utytułowały Aleksandrę mianem Miss Finalistek.

 W 2018 roku Aleksandra postanowiła wystartować solowo w konkursie tańca orientalnego, a następstwem tego było:

– II miescje na Gali Tańca Orientlanego „Noce orientu” w Krakowie;

– III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Bellydance „Raks Glam” w kategorii Tabla Solo. 

W tym samym roku Aleksandra udoskonaliła się w tym tańcu kończąc warsztaty ze światowymi gwiazdami tańca orientalnego tj.: Jasirah, Sowillo, Ekaterina Goncharenko, Elena Pirogova, Martina Telini, Dominka Suchecka.

 Aleksandra Morawska na scenie ma się jak ryba w wodzie. Pomimo, że sama w swojej osobie i umiejętnościach nie jest wcale doskonała, to wie jak na scenie pokazać się od najdoskonalszej strony. Taniec jest jej nieopanowanym uzależnieniem, więc postanowiła że nie będzie tego próbowała powstrzymywać :). Prywatnie jest miłośniczką  zwierząt, morza i różnicy kulturowej. Skacząc zimą do morza otrzymuje atomową dawkę energii, którą przekłada potem na zajęciach.

NASZ ADRES

ul. Dąbrowszczaków 11, Gdańsk

ZADZWOŃ DO NAS

+48 577 707 038

Napisz

kontakt@strongschabfitness.pl